Raamatuesitlus

  • Posted on: 9 March 2016
  • By: Toimetaja

Laupäeval, 2. aprillil kell 13 toimub Karepa rahvamajas kohtumine raamatu „Salapärane Eesti“ autori Marko Kalduriga. Kaasa võtta 3€ ja midagi kohvi kõrvale.

Raamatus "Salapärane Eesti" on kirja pandud paljudelt inimestelt kuuldud kummalised ja seletamatud kogemused salapärastest ja müstilistest paikadest Eestis.

Leida võib kõike: õudseid juhtumeid, vaimude ja haldjate vempe või hoopistükkis inimeste kätetööd. Arvukalt on lugusid nõukogude ajast, kui suur salastatus palju spekulatsioone ja kuulujutte sünnitas. Samuti on juttu viimaste aastakümnete jooksul Eestis juhtunud seletamatutest sündmustest, mis on jäänud mõttemeeli painama. Iga juhtumi juurde on kogutud ajaloolisi fakte, teaduslikke hüpoteese või infokildusid, mis aitavad lahti seletada mitme senini saladusse jäänud sündmuse põhjuseid.

Öeldakse ju, et kus suitsu, seal tuld. Nii on igal pajatatud legendil ja muistendil tõepõhi all ja seosed päriseluga. Millal lõpeb reaalsus ja kust algab legend, jääb juba lugeja otsustada. Meile ligematest paikadest on raamatus Vihula mõis, Käsmu, Rakvere ja Rutja.

Esinemise käigus räägib autor raamatust "Salapärane Eesti", selle saamisloost ning raamatu kirjutamise käigus kogetud kummalistest juhtumitest. Lisaks pajatatakse veel ka salapärastest sündmustest ning põnevatest paikadest, mis sedapuhku raamatukaante vahele ei jõudnud, ent mis kindlasti äramärkimist väärivad.

Raamatu autor Marko Kaldur on varasemalt välja andnud arvukalt reisikirjaraamatuid ja reisijuhte: "Rännates läbi Eestimaa", "Avastades Eestimaad", "Siin- ja sealpool maanteed: Piibe maantee", "Reis ümber Eestimaa", "Valge Tähekiire seiklused", "Aasta ringi Eestis ringi".